روانشناسی رنگ در تجارت الکترونیک
2تیر
1398

روانشناسی رنگ در تجارت الکترونیک

دکتر جانبی
در این مقاله بصورت خلاصه مروری داریم بر روانشناختی رنگها در تجارت الکترونیکی

رنگ نقش مهمی در زندگی ما دارد.

یک مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی ارتودنسی نشان داد که دیدن هر چیزی در رنگ صورتی موجب آرامش می شود. این باعث می شود که عضلات در بدن به عنوان یک نتیجه آرام شوند.

به عنوان مثال، آبی نشان داده است که احساس اعتماد را تولید می کند. و در نتیجه، یک فروشگاه با یک طرح رنگ آبی به طور معمول نرخ بالاتر وفاداری مشتری را دارد

 

در اینجا خلاصه ای کوتاه از خواص لیست رنگها  قرار داده شده است:

سفید: خلوص

سیاه: قدرتمند رمز و راز

قهوه ای: حفاظت. ثروت

آبی: اعتماد. تمامیت. 

سبز: رشد

زرد: عقل. بشاش.

نارنجی: خوش بینی

قرمز: تبلیغ هیجان انگیز اقدامات و محصولات

 

لوگوی شما باید از رنگ اصلی که اهداف کسب و کار شما را برآورده می کند استفاده کند. به عنوان مثال، یک بانک ممکن است سبز را انتخاب کند، زیرا نشان دهنده رشد و رونق است. آبی نیز یک گزینه خوب است، زیرا این نشان دهنده اعتماد و یکپارچگی است.

رنگ فروشگاه آنلاین با استفاده از بهترین روش ها

هنگام طراحی وب سایت خود، بسیار مهم است که نه تنها رنگ (ها) مورد استفاده شما را در نظر بگیرید، بلکه از آنها به بهترین نحو استفاده کنید. در واقع برخی از بهترین شیوه هایی که باید از آن مطلع شوید وجود دارد. در اینجا برخی از قوانین محکم و درست که در مورد چگونگی ترکیب یک رنگ هدف با طرح میتواند مفید باشد اشاره میشود.

مراقب باشید از هر رنگی بیش از اندازه استفاده نکنید رنگ انتخابی به هیچ وجه از بین نخواهد رفت و احساسات ناخوشایند  را در مشتری هدف شما ایجاد خواهد کرد

تنظیم رنگ پس زمینه، دکمه ها، هدر ها و هر چیز دیگر به بهترین نحو انجام گیرد.

قرار دادن استراتژیک با استفاده از رنگ هدف که در آن بیشتر می خواهید چشم بازدید کننده سایت را جذب کنید، ایده خوبی است.

 

drugstore.com  به عنوان مثال خوب با استفاده از رنگ آبی در سربرگ، ناوبری اصلی و سایر زمینه های کلیدی برای ایجاد اعتماد مصرف کننده استفاده می کند:

 

 

متوجه شدید که سبد خرید و دکمه های پرداخت نیز آبی هستند؟ این چشم تان را آرام می کند و در سطح روانشناختی نیز به مشتریان می گوید که این سایت قابل اعتماد است.

 

اگرچه سایت تجارت الکترونیک جایی است که شما می توانید فروش خود را انجام دهید، همچنین باید به فکر ساختن نام تجاری خود در هر جایگاهی که در اینترنت وجود دارد باشید.  این به این معنی است که استفاده از رنگ مورد نظرتان مناسب برای تمام پروفایلهای اجتماعی شما نیز باشد.

 

نتیجه

هر چیز کوچکی در مورد طراحی فروشگاه آنلاین شما تحت نظارت است. رنگ نقش کلیدی در طراحی کلی فروشگاه آنلاین شما ایفا می کند . بنابراین، مطمئن باشید زمان مناسب را برای محاسبه این تصمیم با دقت انتخاب کرده اید. این می تواند تاثیر مستقیم بر موفقیت فروشگاه آنلاین شما داشته باشد.

منبع:

https://woocommerce.com/posts/psychology-color-e-commerce

نظرات
    ارسال نظر
    • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
    • لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به محصول و مطلب باشد.
    • میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
    • نظرات شما بعد از تایید مدیریت فروشگاه منتشر خواهد شد